Hlavní stránkaTáboryPodpořte násHistorieFotogalerieDokumentyKontaktySponzoři
Historie našich táborů a spolku

Jak šel čas...

  • 2003

Okresní výbor KSČM v Sokolově se rozhodl, že bude pořádat vlastní letní dětský tábor. Paní Mgr. Marcela Šnajdrová dostává nabídku jako oddílová vedoucí. Těsně před odjezdem na tábor ovšem pořadateli náhle vypadl hlavní vedoucí a nebylo stále spousty věcí připraveno. Vzhledem k tomu, že paní Mgr. Marcela Šnajdrová v letech 1979-1985 pracovala v Okresním domě mládeže a pionýrů v Chebu jako vedoucí oddělení sportu, kde pořádala tábory a sportovní soutěže, měla tak bohaté zkušenosti, a proto se pořadatel rozhodl nabídnout funkci hlavní vedoucí právě paní Šnajdrové. Ta nabídku přijala a pustila se do práce, kdy do příprav zapojila i svého syna Václava. Na to, že na přípravy zbývalo bezmála jen pár dní, měl tábor obrovský ohlas! Tábor se konal v rekreačním středisku Orlík v počtu 65 dětí ve věku od 7 let do 15 let z Karlovarského regionu. Finančně byl tábor podporován Okresním výborem KSČM v Chebu, Sokolově a Karlových Varech tak, aby si zachoval nízkou cenu.

  • 2004

Po úspěšném prvním ročníku nadále zůstává paní Šnajdrové funkce hlavní vedoucí a od pořadatele dostává na starost vedení celého tábora, jediné hospodaření zůstává v kompetenci pořadatele. Syn Václav nadále připravuje technické věci.

  • 2005

Pořadatelem se stává Karlovarský krajský výbor KSČM. Paní Šnajdrová dostává od pořadatele na starost i hospodaření. Tímto začíná pořádat tábor sama pod záštitou pořadatele Karlovarského krajského výboru KSČM.

  • 2007

Majitel rekreačního střediska Orlík se rozhodl, že provede rekonstrukci objektu a bude tak poskytovat ubytování jen rodinám s dětmi. V tomto roce pořadatel tábora společně s hlavní vedoucí paní Šnajdrovou navštěvují rekreační středisko Svatý Štěpán právě zakoupené panem Mgr. Norbertem Hrušovským. Objekt se líbil, a proto bylo rozhodnuto, že další ročníky budeme pořádat na Svatém Štěpánu.

  • 2009

Chtěli jsme změnu. Po dlouhém hledání vhodného objektu s volnými kapacitami jsme navštívili v tomto roce rekreační středisko Rakovice.

  • 2010

V minulém roce, kdy jsme pořádali letní dětský tábor ve středisku Rakovice, jsme usoudili, že středisko není příliš vhodné, proto se vracíme zpět na rekreační středisko Svatý Štěpán.

  • 2013

Stávající pořadatel Karlovarský krajský výbor KSČM se rozhodl, že nadále dle legislativy nesmí pořádat letní dětské tábory. Tábory jsme však chtěli pořádat dále, proto zakládá paní Mgr. Marcela Šnajdrová se synem Václavem Šnajdrem občanské sdružení Táboráček – sdružení přátel pro akce a zábavu o.s. Paní Šnajdrová se stává předsedkyní sdružení a syn Václav místopředsedou sdružení. Karlovarská krajská rada se stává generálním sponzorem.

  • 2015

Se vstupem platnosti nového Občanského zákoníku se transformujeme na zapsaný spolek s novým názvem Táboráček – zábavní spolek z.s.

  • 2020

V tomto roce přenechává po mnoha letech paní Mgr. Marcela Šnajdrová funkci hlavní vedoucí slečně Cindy Novotné.

  • 2021

Po velmi úspěšném předchozím ročníku se Cindy Novotná stává také členem spolku. Nadále zastává funkci hlavní vedoucí. Václav Šnajdr se stává předsedou spolku, Mgr. Marcela Šnajdrová místopředsedou spolku. Po 19ti letech spolupráce nás opouští generální sponzor Karlovarský krajský výbor KSČM.

 

Náhodné foto